Koordinasyon Kurulu

Ali Haydar KURTDARCAN Orhan KORAL Levent GÜLER Önder SEZGİ Ergün Oktay OKUR


Ali Haydar KURTDARCAN
Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Başkanı
Bilkent Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO)

1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Haydar Kurtdarcan, 1987 yılında Tepe İnşaat Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi (CEO) olan Kurtdarcan, Holding şirketlerinden Meteksan Matbaa’da Yönetim Kurulu Başkanı, Bilkent Holding iştiraklerinden TAV İnşaat, TAV Holding ve TAV Yatırım’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bahadır GÜNGENCİ
Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi
Taahhüt ve Projeler Grup Başkanı

Ankara doğumlu, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 1976 yılı mezunudur. Yurt içinde Irak-Türkiye Ham Petrol Boru Hattı ve Petkim Aliağa Tesisleri inşaatlarında çalışmış, yurt dışında ise 1 yıl süreyle Irak’ta Abu Ghraib Sulama Projesi ve Bahreyn’de 5 yıl süre ile AISCO Demir Zenginleştirme Tesisi inşaatında Proje Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Türkiye dönüşünde çeşitli üst yapı proje işlerinin ardından, 1994 yılında Tepe İnşaat Sanayi A.Ş’de Hastane Projeleri Grup Koordinatörü ve ardından Yurt Dışı İşler ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2010 yılında Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği’ne atanan Güngenci; Tepe Türkmen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra Park Villa ve Optisis İletişim Yönetim Kurulu Başkanlığı ve İDO İstanbul Deniz Otobüsleri Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 2016 yılında da Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyeliği ve Taahhüt ve Projeler Grup Başkanlığı’na atanan Güngenci; 2017 yılı itibariyle de Grup Başkanlığı’na bağlı Tepe İnşaat, Tepe Prefabrik, Meteksan Savunma Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Üyeliği ve Meteksan Matbaacılık Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Murahhas Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Orhan KORAL
Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi
Taahhüt ve Projeler Grup Başkanı
Sanayi ve Ticaret Grup Başkanı

1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Orhan Koral, bir yıl sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1985 yılında Tepe Yapı’da İnşaat Mühendisi olarak göreve başlayan Orhan Koral, aynı şirkette Kesin Hesap Müdürü, Proje Takip Grup Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Tepe İnşaat’ta 2001-2006 yılları arasında Bütçe Finans Koordinatörü, 2006-2009 yılları arasında ise Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Bilenerji, Bilsigorta, Sports International ve Tepe Emlak şirketlerinin Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak çalışmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi, Taahhüt ve Projeler Grup Başkanı, Sanayi ve Ticaret Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Koral; Bilintur Bilkent Turizm, Tepe Home, Tepe Betopan, Tepe Prefabrik, Bilsigorta Bilkent Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Bilenerji şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Levent GÜLER
Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi
Kurumsal Hizmetler Grup Başkanı
Bireysel Hizmetler Grup Başkanı

1985 yılında TED Ankara Koleji, 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Levent Güler, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Tepe Grubu’nda Saha Mühendisi olarak göreve başladığı 1989 yılından bu yana çeşitli inşaat projelerinde Saha Müdürü ve Şantiye Şefi olarak görev yapmıştır. 1998-2002 yılları arasında TAV Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yapan Güler, 2002-2003 yıllarında ise Tepe İnşaat’ta Yurtiçi Projeler Koordinatörü olarak çalıştıktan sonra holding şirketlerinden Tepe Savunma, Tepe Servis ve Tepe Güvenlik’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yapmıştır. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi, Kurumsal Hizmetler Grup Başkanı, Bireysel Hizmetler Grup Başkanı olarak görevlerini sürdüren Güler; Sports International, Bil Sigorta Reasurans Brokerliği, Tepe Savunma ve Güvenlik, Tepe Servis ve Yönetim, Tepe Güvenlik, BCC Toplu Yemek, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği, Tepe Servis Kart şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Önder SEZGİ
Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra 1998 yılına kadar Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı olarak çalışmıştır. 1998 yılında Tepe Grubu’na katılan Sezgi, 2016 yılına kadar Bilkent Holding Mali İşler Koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. TAV Havalimanları Holding ve şirketleri ile TAV Yatırım Holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Murahhas Azalık görevlerini yürütmüştür. Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak görevini sürdüren Sezgi; Dilek İnşaat ve Bilan’da Yönetim Kurulu Başkanı; Tepe Home, Bilintur Bilkent Turizm, Tepe Betopan, Tepe Prefabrik, Bilenerji, Tepe İnşaat, Riva İnşaat, Sports International, Bil Sigorta Reasurans Brokerliği, Tepe Savunma ve Güvenlik, Tepe Servis ve Yönetim, Tepe Güvenlik, BCC Toplu Yemek, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği, Tepe Servis Kart, Tepe Emlak, Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Cyberpark), Biltepe Gayrimenkul, Turkofon Kitap Kırtasiye, Bilbak ve Bildes şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili; Meteksan Matbaa ve Meteksan Savunma’nın ise Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ergün Oktay OKUR
Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi
Stratejik ve Finansal Planlama Grup Başkanı

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden 1984 yılında mezun olan Ergün Oktay Okur, aynı yıl Koç Holding’de Araştırma-Geliştirme Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 1994 – 1999 yılları arasında Koç Grubu’na bağlı Tofaş Oto ve Koç Tüketici Finansmanı Şirketlerinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ergün Oktay Okur, 1999 – 2000 yıllarında Karsan A.Ş’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2000 yılında OYAK Genel Müdürlüğü’nde Üye Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Ergün Oktay Okur, 2016 yılı Mayıs ayına kadar OYAK Genel Müdürlüğü bünyesindeki görevinin yanı sıra, OYAK Grubu Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Murahhas Aza ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da çalışmıştır. Ağustos 2016 yılından itibaren Bilkent Holding Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Stratejik ve Finansal Planlama Grup Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Ergün Oktay Okur; Tepe Emlak, Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Cyberpark) ve Biltepe Gayrimenkul şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.